Alaçatı Ot Festivali

Alaçatı Ot Festivali

FESTİVAL BOYUNCA NEREDE KONAKLARIM? 

Festival boyunca rahat ve uygun fiyatlı konaklama imkanı arıyorsanız sizin için Çeşme’den seçtiklerimiz;

  • Çerme Farm Hotel
  • Hotel Babaylon
  • Club Familia 

ÇEŞMEYE NASIL ULAŞIRIM?

İzmire 1 saatlik olan Çeşme’ye araba kiralayarak ya da İzmir’den kalkan dolmuşlarla ulaşabilirsiniz. "Bavulumu alıp Ege kasabasına yerleşmek istiyorum" diyenlerin, hayallerinin gerçek olduğu yer Alaçatı! Çeşme'ye bağlı minik bir kasaba olan Alaçatı'ya ilk gittiğinizde, taş evlerin balkonlarından sarkan begonviller sizi selamlıyor. Mis gibi sakız kokan sokaklar, bu sene de Ot Festivali ile renkleniyor. Ege'nin zengin ot kültürü ile bizleri buluşturan Çeşme Belediyesi, bu yıl 11.sini düzenleyeceği Ot Festivali ile yerli ve yabancı turistleri ağırlamaya hazırlanıyor. Ege'nin unutulmaz lezzetlerini tadarken, Alaçatı evlerinin muhteşem görüntüsü size unutulmaz anlar yaşatacak. Hazır mısınız?

FESTİVALDE NELER YAPILIYOR? 

Şimdiye kadar Ege'nin yabani otlarını tatmadıysanız bu festival tam size göre. Çünkü Ege'nin sağlıklı ve bol lezzetli yemeklerini ve birbirinden farklı her derde deva otlarını tatma fırsatını ziyaretçilerini sunuyor Çeşme Belediyesi. Ot Festivalinin sıkı takipçileri, gazeteciler, Bloggerlar, gurmeler ve usta aşçılar da festival için gün sayıyorlar. Ot toplama yarışları, yemek şovları, yöresel kıyafetler eşliğinde 100 kişiyi aşkın bir kortej, söyleşiler ve çok daha fazlası Ot Festivalinde bu sene de sizlerle olacak. Festivalin son günü ise amfi tiyatroda yapılacak "En İyi Yemek" yarışmasının ardından seçilen yemeğin tarifi Ot Festivali Yemek Kitabında bir sonraki festivalde yapılmak üzere yayınlanacak. Festival bünyesinde yapılan her yemek basılarak ölümsüzleştiriliyor. Festivale katıldığınızda sevdiklerinize Ot Festivali Yemek Kitabını hediye etmeyi ihmal etmeyin

FESTİVAL NE ZAMAN GERÇEKLEŞECEK?

Bu yıl 11.si düzenlenecek olan festival 9-12 Nisan tarihleri arasında meraklılarını misafir edecek. Çeşme'nin bunaltıcı sıcağı olmadan, taze ot kokularının ve bahar çiçeklerinin balkonları kapladığı en güzel vakitte gerçekleşiyor. Ne giysem diye düşünüyorsanız, çok ince olmayan, sırtınıza alabileceğiniz bir ceket ile festivale katılmanızı tavsiye ederiz. Tabi ki Alaçatı'nın Arnavut kaldırımlarını unutmamak gerek. Rahat bir şekilde sokakları gezmek istiyorsanız spor ayakkabı ile gelmeyi unutmayın.